Hata Kodu Arama

Aşağıdaki alana Miele çamaşır makinesi hata kodu , Miele buzdolabı hata kodu ya da Miele bulaşık makinesi hata kodu girerek arama yapabilirsiniz. Hata kodları ekranlı cihazlarda ekran üzerinde belirecektir.


ARIZA/HATA KODU AÇIKLAMA DETAYLAR
Miele Çamaşır Makinesi F01 Hata/Arıza Kodu: Bu arıza kodu görüldüğünde çamaşır makineniz su ısıtmıyor demektir. NTC (sıcaklık sensörü) de ve kablo demeti arızası yaşanıyor olabilir. Müşteri hizmetlerimizi arayınız.
Miele Çamaşır Makinesi F02 Hata/Arıza Kodu: NTC (sıcaklık sensörü) nin kablo gurubunda veyahut parçanın kendisinde arıza bulunabilir. Kendiniz tamir etmeye kalkmayınız. Servisimizden yardım isteyebilirsiniz.
Miele Çamaşır Makinesi F03 Hata/Arıza Kodu: Bu kod F01, F02 de olduğu gibi sizi sıcaklık sensörü ve ilgili aksamlarında bir arıza olabileceği konusunda uyarır.
Miele Çamaşır Makinesi F04 Hata/Arıza Kodu: Bu kod F01, F02, F03 de olduğu gibi sizi sıcaklık sensörü ve ilgili aksamlarında bir arıza olabileceği konusunda uyarır.
Miele Çamaşır Makinesi F10 Hata/Arıza Kodu: Cihaz kazana su dolduramıyor. Temiz su hortumunun katlanmadığından veya tıkanmadığından emin olunuz. Su giriş valfini temizlemeyi deneyiniz. Musluğu kontrol ediniz. Arıza düzelmediği takdirde servisimizle irtibat kurunuz.
Miele Çamaşır Makinesi F11 Hata/Arıza Kodu: Atık su boşaltma aksamlarında arıza bulunduğu hakkında uyarı veren koddur. Atık su hortumunun tıkalı olmadığından veya katlanmadığından emin olunuz.
Miele Çamaşır Makinesi F15 Hata/Arıza Kodu: Makinenize yüksek sıcaklıkta su ilavesi yapılıyor. 75 derecenin üzerinde sıcak su alımı yapıldığında bu kod görülür. Temiz su hortumunu sıcak su gelmeyen bir musluğa takınız. Arıza düzelmediği takdirde servisimizden yardım isteyiniz.
Miele Çamaşır Makinesi F16 Hata/Arıza Kodu: Aşırı köpüklenme sorunu oluşuyor. Deterjan fazla doldurulduğunda veyahut son kullanma tarihi geçmiş ürün kullanımında karşılaşılan problemdir.
Miele Çamaşır Makinesi F19 Hata/Arıza Kodu: Su sensöründe arıza yaşanıyor. Kendiniz tamir yoluna gitmeyiniz.
Miele Çamaşır Makinesi F20 Hata/Arıza Kodu: Isıtma modülünde kireçlenme ve tortu birikmesi sonucu yaşanan problemdir. Temizlendiğinde problem düzelmediği takdirde parçanın değiştirilmesi gerekir.
Miele Çamaşır Makinesi F29 Hata/Arıza Kodu: Çamaşır makinenizde F20 de olduğu gibi ısıtma parçasında arıza olduğunu bildiriyor.
Miele Çamaşır Makinesi F34 Hata/Arıza Kodu: Kapak kapısı tam kapanmıyor. Kapağın doğru kapandığından, elbise ile kazan arasında sıkışmadığından emin olunuz. kapak kapanmıyor veya makine başlamadan evvelki kilitlemeyi yapmıyor ise servisimizden yardım isteyiniz.
Miele Çamaşır Makinesi F35 Hata/Arıza Kodu: F35 su seviyesi sensörü (basınç şarteli) arızasıdır. Su seviyesini algılayan ilgili parçada arıza olabilir.
Miele Çamaşır Makinesi F39 Hata/Arıza Kodu: Kontrol modülü arızalandığında görülen kod çeşididir. Teşhis ve elektronik kontrol modülünün değiştirilmesi gerekir.
Miele Çamaşır Makinesi F41 Hata/Arıza Kodu: Eeprom arızası. Çamaşır makinenizin elektronik devre elemanlarında oluşan bir arıza sonucu uyarı alıyorsunuz. Müşteri hizmetlerimizi arayarak servis talep ediniz.
Miele Çamaşır Makinesi F43 Hata/Arıza Kodu: Model tipi doğru programlama sorunu. Teknik hata seçim modülü (EW) ile güç programı modülü (ELP) Kontrol matıyla eşleştirmeyin.
Miele Çamaşır Makinesi F45 Hata/Arıza Kodu: Flash Ram arızası yaşanıyor. Tarifi zor bu hata kodu için müşteri hizmetlerimizden yardım talep ediniz.
Miele Çamaşır Makinesi F46 Hata/Arıza Kodu: Ekran hatası/arızası yaşandığında bu kod karşımıza çıkar.
Miele Çamaşır Makinesi F47 Hata/Arıza Kodu: (EW) -Power-Program modülü (ELP) ara birim arızası  arasındaki bağlantılarda problem belirten kod.
Miele Çamaşır Makinesi F50 Hata/Arıza Kodu: Display = Teknik hata sürücü MOTOR / İNVERTÖR hatası.
Miele Çamaşır Makinesi F51 Hata/Arıza Kodu: Basınç sensörü ve ilgili entegrede arıza yaşanıyor. Kendiniz arızayı gidermeye çalışmayınız.
Miele Çamaşır Makinesi F53 Hata/Arıza Kodu: Hız sensörü ile ilgili bir hata kodudur. Kablo gurubunda veyahut direkt olarak parçada arıza bulunuyor.
Miele Çamaşır Makinesi F55 Hata/Arıza Kodu: Timer zamanı kontrol eden sensörde arıza tespit edildiğinde görülen koddur.
Miele Çamaşır Makinesi F56 Hata/Arıza Kodu: Hiçbir dönüş yok dönüş hızı 400 rpm den düşük olduğu hakkında uyarı kodu.
Miele Çamaşır Makinesi F62 Hata/Arıza Kodu: Program seçici de arıza görülüyor. Müdahale etmeyiniz.
Miele Çamaşır Makinesi F63 Hata/Arıza Kodu: Suyun geçtiği kanalın kontrol eden parçasında arıza. Su yolu kontrol arızası diyebiliriz.
Miele Çamaşır Makinesi F64 Hata/Arıza Kodu: Çamaşır makinenizin yol sensörü isimli parçasında arıza bulunuyor.
Miele Çamaşır Makinesi F65 Hata/Arıza Kodu: Makinenizin durum aydınlatması yani kazanın içinde ışık olmadığında bu kod ile karşılaşırsınız. Bu bir aydınlatma problemidir.
Miele Çamaşır Makinesi F66 Hata/Arıza Kodu: Hava kağıdı arızası
Miele Çamaşır Makinesi F81 Hata/Arıza Kodu: Çamaşır makinenizin kurutma aksamlarından birinde arıza yaşanıyor. Cihazın fişini çekiniz. Çalıştırmayınız. İşletmemizi arayarak servis kaydı oluşturunuz.
Miele Çamaşır Makinesi F83 Hata/Arıza Kodu: Makineniz çok yüksek ısıda kurutma yapıyor. Aşırı ısınma yaşandığı esnada cihaz kendisini korumaya alır.
Miele Çamaşır Makinesi F92 Hata/Arıza Kodu: Makinenizde küf, mantar, bakteri üremesi sonucu oluşan hata. Cihazınızda enfeksiyon riski bulunmaktadır.
Miele Çamaşır Makinesi F93 Hata/Arıza Kodu: Yardımcı alternatif modül arızası ile ilgili uyarı kodu.
Miele Çamaşır Makinesi F96 Hata/Arıza Kodu: Alternatif su kaynağı arızası.
Miele Çamaşır Makinesi F100 Hata/Arıza Kodu: Konut sisteminin korunması ile fonksiyonel bağlantısının ihlali. Uzman bir ekibin görmesi gerekmektedir.
F1 Miele Buzdolabı Hata/Arıza Kodu: Soğutma odasında bulunan sensörde arıza sebebi ile görülen koddur. Servisimizle irtibata geçiniz.
F2 Miele Buzdolabı Hata/Arıza Kodu: Evaporatör sensöründe arıza algılanıyor.
F3 Miele Buzdolabı Hata/Arıza Kodu: Hava sensörü ile dondurucu karşılaştırmasında sorun algılanıyor.
F4 Miele Buzdolabı Hata/Arıza Kodu: Sensör evaporatöründe arıza durumu yaşanıyor
F5 Miele Buzdolabı Hata/Arıza Kodu: Elektronik kart arızası veyahut ilgili kablo demetinde arıza beliriyor.
01 Miele Buzdolabı Hata/Arıza Kodu: Buz yapma arızası
F Miele Buzdolabı Hata/Arıza Kodu: Buz yapma arızası
21 Miele Buzdolabı Hata/Arıza Kodu: Buz yapma arızası
F9 Miele Buzdolabı hata/Arıza Kodu: Servisimizi arayınız.
Miele Buzdolabı Ekranda nA yazısı Dondurucu bölümündeki sıcaklık, elektrik kesintisi nedeniyle son birkaç gün içinde bir noktada çok yükselmiştir. Ekranda “nA” yanarken alarm kapalı düğmesine basın. Ekran, elektrik kesintisi sırasında yaklaşık 1 dakika boyunca dondurucuda ulaşılan en sıcak sıcaklığı gösterecektir. Ekran daha sonra dondurucu bölümündeki geçerli sıcaklığa döner. Elektrik kesintisinden sonra, cihaz ayarlanan son sıcaklıkta çalışmaya devam edecektir, yeniden ayarlamaya gerek yoktur.
Miele Bulaşık Makinesi F01 Hata Kodu Su / ısıtma NTC veya kısa devre yol açar Bu hata görüldükten sonra, ısıtma aktif hale gelmeyecek ve durulama işlemi sağlanmayacaktır. Programın sonunda, ekran  Hata/arıza F01’i  gösterir .  Sesli uyarı yaklaşık 2 dakikadır.

Arıza Nedeni: NTC sıcaklık sensörü R30 veya bağlantı uçları kısa devreli. Çözüm: 1. Sıcaklık sensörünü ve kablolarını kontrol edin. 68 ° F’ta (20 ° C), sıcaklık sensörü direnci yaklaşık 14,9kΩ (± 750Ω) olmalıdır; 77 ° F (25 ° C), yaklaşık 12kΩ (± 600Ω) (sadece kılavuz rakamlar).2. Fiş bağlantılarını kontrol edin.3. Gerekli görülürse sıcaklık sensörünü değiştirilecek.

Miele Bulaşık Makinesi F02 Hata Kodu Su / ısıtma NTC veya kablolar açık devre Bu hata görüldükten sonra, ısıtma devreye girmeyecek ve durulama yardımı sağlanmayacaktır. Programın sonunda, ekranda  Hata/Arıza F02 gösterilir.  Sesli uyarı 2 dakikadır.

Arıza Nedeni: NTC sıcaklık sensörü R30 veya bağlantı uçları açık devredir.

Çözüm:

1. Sıcaklık sensörünü ve kablolarını kontrol edin. 68 ° F’ta (20 ° C), sıcaklık sensörü direnci yaklaşık 14,9kΩ (± 750Ω) olmalıdır; 77 ° F (25 ° C), yaklaşık 12kΩ (± 600Ω) (sadece kılavuz rakamlar).

2. Fiş bağlantılarını kontrol edin.

3. Gerekli görülürse sıcaklık sensörünü değiştirilecek.

Miele Bulaşık Makinesi F11 Hata Kodu Drenaj hatası Cihazda su mevcut ve boşaltılamaz. Ekranda  Drenaj arızası F11 gösterilir.  Sesli uyarı 2 dakikadır.

Arka plan bilgisi: Her tahliye pompası çalışmasından sonra, sirkülasyon (yıkama) pompası 2 saniye boyunca çalışır ve ısıtıcı basınç anahtarı B1 / 13 su seviyesini kontrol eder. Çok yüksekse (kabinde kalan büyük miktarda kalan su), drenaj süresi uzatılır. Daha fazla kontrol yapıldıktan sonra su seviyesi hala çok yüksek ise, program kesilir, arıza kodu kaydedilir ve tahliye pompası devreye girer. Hata kodu  F11  Aynı zamanda,  F51  kayıt kodu kontrolünden sonra 1K1 ısıtıcı rölesinin aktif olmaması durumunda da kaydedilir ; Bölüm 080-3.18’e bakınız.Boşaltma hortumu bükülmüş. Çözüm: Doğru konumlandırma için tahliye hortumunu kontrol edin.

Arıza Nedeni: Drenaj engeli

Çözümü:

1. Sahadaki tahliyeyi temizleyiniz.

2. Yağ karterini kontrol ediniz.

3. Filtreleri kontrol ediniz.

4. Isıtıcı basınç anahtarını kontrol ediniz. Gerekli görülürse değiştirilecek.

Arıza Nedeni: Karterdeki çek valfte top açılmamış (örn. Sıkışmış)

Çözümü:

Karterdeki çek valfini temizleyin devam ederse değiştirilecek.

Arıza Nedeni: Boşaltma pompasında yabancı cisimler

Çözümü: Drenaj pompasını ve pervanesini temizleyin

Arıza Nedeni: Pompayı arızalı veya tıkalı

Çözüm:

1. Drenaj pompasına giden voltaj beslemesini kontrol edin.

2. Gereken voltaj mevcutsa, boşaltma pompası motoru sargısını kontrol edin.

3. Gerekirse tahliye pompasını değiştirilecek.

Arıza Nedeni: Isıtıcı basınç şalterinde yabancı cisimler

Çözüm: Tıkanma ve doğru anahtarlama noktası için ısıtıcı basınç anahtarını kontrol edin

Arıza Nedeni: Isıtıcı röle arızalı. Isıtıcı rölesi (bobin veya kontaklar) drenaj aşamasında (Arıza kodu F51 kayıt kontrolünden sonra) arızalı hale gelir

Çözüm: Isıtıcı rölesini değiştirin

Miele Bulaşık Makinesi F12 Hata Kodu Adım başlangıcında su girişi hatası Her hangi bir su giriş aşamasınınilk 5 saniyesinde, B3/4 debimetreden en az 15 pals kaydedilmelidir. Verilen bu pals sayısı tespit edilmezse, ekranda su arızası mesajı görüntülenir ve durum ledi yanıp söner. Su giriş vanası bir saat boyunca 10 saniye aralıklarla etkinleştirilecektir. Cihazın taşma ihtimalini önlemek için drenaj pompası da aralıklarla etkinleştirilecektir. Cihazın taşma ihtimalini önlemek için drenaj pompası da aralıklarla devreye girecektir. Diğer tüm bileşenler devre dışı kalır. Bu minimum nabız yakalama girişimleri başarısız olursa, zil 2 dakika boyunca etkinleştirilir.

Arıza Nedeni: Su beslemesi kapalı. Su gelmiyor.

Çözümü: Kesme vanasını açın.
Arıza Nedeni: Su alma sırasıyla değil.

Çözümü: Bu hata bir uzman tarafından kontrol edilmelidir. Müşteri hizmetlerimizi arayarak servis talebi oluşturabilirsiniz.

Arıza Nedeni: Akış ölçer  B3/4 herhangi bir darbe oluşturmuyor.

Çözümü:

1. Su geçirmez sistem (wps) valfi Y2 yi (filtre kısıtlayıcı disk) Kontrol edin.

2. Soldaki paneli çıkarın.

3. B3/4 akış ölçerdeki reed anahtarlı plakanın doğru oturup oturmadığı kontrol edilecek. Bir uzman tarafından görülmelidir.

4. Reed şalteri bağlantı fişinin doğru oturduğundan emin olun.

5. Gerekli görülürse reed anahtarı değiştirilecek.

6. Kontrol ucu elektronikten B3/4 akış ölçerle kontrol edilmesi gerek.

7. Gerekirse su giriş karıştırıcısını değiştirilecek.

Arıza Nedeni: Su giriş valfi arızalı.

Çözümü: Su giriş valfini kontrol edin ve gerekli görülürse değişecek.

Arıza Nedeni: Elektrik bağlantısı açık devre.

Çözümü: Su giriş valfini kontrol edin ve gerekli görülürse değişecek.

1. Süreklilik için akış ölçer saz anahtarına telleri kontrol edin.

2. Fiş bağlantılarını kontrol edin.

Miele Bulaşık Makinesi F13 Hata Kodu Su girişi arızası: Isıtıcı basınç şalteri Program kesintiye uğradı ve drenaj pompası çalıştırıldı. Ekranda  Su giriş hatası F13  mesajı görüntülenir.. Yaklaşık 2 ila 4 dakika sonra, sesli uyarı 2 dakika için aktif hale getirilir. Bu arıza, programa bağlı olarak değişen istenen darbe sayısı belirli bir süre içerisinde tespit edilmediğinde kaydedilir (en fazla 4 dakika). Seçilen program bir su yumuşatıcı yıkama döngüsü ile başlarsa, hata kodu kayıt kontrolü daha önce yapılır. Bir arıza durumunda,

Arıza Nedeni: Yerinde su kaynağı sırayla değil.

Çözümü: Yerinde su kaynağı bir uzman tarafından kontrol edilmelidir.

Arıza Nedeni: Su giriş valfi arızalı.

Çözümü: Su giriş valfini kontrol edin ve gerekirse değiştirin.

Arıza Nedeni: Debimetre B3 / 4 çok az nabız veriyor.

Çözümü:

1. WPS vanasını Y2 (filtre, kısıtlayıcı disk) kontrol edin.

2. Sol taraftaki paneli çıkarın.

3. B10 / 4 debimetre anahtarlı anahtarın doğru şekilde oturduğunu kontrol edin.

4. Reed anahtarı bağlantı fişinin doğru şekilde oturduğundan emin olun.

5. Gerekirse manyetik anahtarı değiştirin.

6. Kontrol kablosunu elektronikten debimetre B3 / 4’e kadar kontrol edin.

7. Gerekirse su giriş karıştırıcısı değiştirilecek.

Arıza Nedeni: Yerinde su kaynağındaki su akış basıncı, inç karede (1 bar) 14,5 libreden azdır.

Çözümü:

1. Su alımını kontrol edin

2. Solenoid valf için elektronikte voltaj varsa, süreklilik için solenoid valf Y2 kablolarını kontrol edin.

3. Filtreyi WPS valfi Y2’de kontrol edin.

Arıza Nedeni: WPS’de filtre tıkalı.

Çözümü:

1. Makineyi güç kaynağından ayırın.

2. Yerinde su kaynağını kapatın.

3. WPS’yi yerinde su kaynağından sökün.

4. Rondelayı dişli rakordan çıkarın.

5. Filtreyi needlenose pense ile çıkarın.

6. Filtreyi gerektiği gibi temizlenecek veya değiştirilecek.

Miele Bulaşık Makinesi F14 Hata Kodu Su girişi arızası: Isıtıcı basınç şalteri Program kesintiye uğradı ve tahliye pompası çalıştırıldı. Ekranda,  Teknik arıza kodu F14 – Çağrı Servis Bölümü  mesajı görüntülenir.  Uyarı:  2 dakika süreyle aktif hale getirilir. Bir su alma adımından sonra çalışan sirkülasyon pompası ile, yıkama suyu devresinde yeterli su basıncının olmasını sağlamak için ısıtıcı basınç şalteri kontrol edilir.Bunun için ısıtıcı rölesi aktifleştirilmiş olmalıdır.

Arıza Nedeni: Isıtıcı basınç şalteri B1 / 13 arızalı.

Çözümü:

1. Isıtıcı basınç anahtarını kontrol edin.

2. Bağlantı fişini ve kablo demetini kontrol edin.

3. Gerekirse ısıtıcı basınç anahtarını değiştirilecek.

Arıza Nedeni: Sirkülasyon pompası çalışmıyor.Sirkülasyon basıncı çok düşük (ısıtıcı basınç şalterinde basınç yok). Pompa yabancı cisimler tarafından tıkanabilir.

Çözümü:

1. Yabancı cisimler için sirkülasyon pompasını kontrol edin.

2. Sirkülasyon pompası kondansatörünü kontrol edin.

3. Gerekirse sirkülasyon pompası değiştirilecek.

Arıza Nedeni: Isıtıcı basınç şalterinde yabancı cisimler.

Çözümü: Isıtıcı basınç anahtarını değiştirilecek.

Arıza Nedeni: Debimetre B3 / 4 arızalı (yanlış su miktarı kayıtlı).

Çözümü:

1. B3 / 4 debimetre anahtarlı anahtarın doğru şekilde oturduğunu kontrol edin.

2. Reed anahtarı bağlantı fişinin doğru şekilde oturduğundan emin olun.

3. Gerekirse saz anahtarı değiştirilecek.

4. Kontrol kablosunu elektronikten debimetre B3 / 4’e kadar kontrol edin.

5. Su giriş karıştırıcısını çıkarılıp değiştirilecek.

Arıza Nedeni: Sirkülasyon pompası arızalı.

Çözümü:

1. Sirkülasyon pompası güç kaynağını kontrol edin.

2. Sirkülasyon pompası kondansatörünü kontrol edin.

3. Sirkülasyon pompasını değiştirilecek.

Arıza Nedeni: Sargı sirkülasyonu aşırı ısınmış; sarım koruması kesildi.

Çözümü: Sirkülasyon pompasını değiştirilecek.

Arıza Nedeni: Su girişi adımından sonra, ısıtıcı basınç şalteri B1 / 13, 11–12 ve 21–22 no’lu şalterleri açmadı. Bu, anti-stiction rutini başlatır.

Çözümü: Isıtıcı basınç anahtarını değiştirilecek.

Arıza Nedeni: Motor kondansatörü arızalı.

Çözümü: Motor kondansatörünü kontrol edilecek ve gerekirse değiştirilecek.

Arıza Nedeni: Kalorifer basınç şalteri B1 / 13 kontağı kısa devre olmuştur. Isıtıcı kablo demetinin tıkanması ve fişler ile ana kablo demeti arasındaki iletken bir bağlantının kontamine olması kontaklarda kısa devre oluşmasına neden olur.

Çözümü:

1. Isıtıcı kablo demetini değiştirilecek.

2. Isıtıcı basınç anahtarını B1 / 13 değiştirilecek.

3. İki ayrı fişi ana kablo demetinden (AMP 6.3 x 0.8) tekrar bağlayın ve yeni yalıtım kılıfları uygulayın.  Tapaları değiştirmeyin.

Miele Bulaşık Makinesi F15 Hata Kodu Su girişi arızası: Sıcak su
Miele Bulaşık Makinesi F18 Hata Kodu Akış ölçer sabit durum monitörü B3 / 4 Program kesintiye uğradı ve tahliye pompası çalıştırıldı. Ekranda  Teknik arıza kodu F18 – Servisimizi arayınız.  Sesli uyarı 2 dakikadır. Su giriş valfi, olmaması gerektiğinde açıktır (elektronik tarafından açılmayan bir sinyal). Su daha sonra cihaza akar ve B3 / 4 debimetresinden beklenmedik darbeler tespit edilir. Su giriş vanası etkinleştirilmediğinde, B3 / 4 debimetresinden beklenmedik darbeler de algılanır.

Arıza Nedeni: Su giriş valfi arızalı.

Çözümü: Su giriş valfini kontrol edin ve gerekirse değiştirilecek.

Arıza Nedeni: Girişim darbeleri.

Çözümü: Su giriş karıştırıcısı değiştirilecek.

Miele Bulaşık Makinesi F19 Hata Kodu Akış ölçer B3 / 4 sert ve serbestçe dönmüyor Program kesintiye uğradı ve tahliye pompası çalıştırıldı. Ekranda  Teknik arıza F19 gösterilir. Servis Departmanımızı arayın.  Sesli uyarı 2 dakikadır.  Arka plan bilgisi:  Debimetre çarkının serbest dönüşünü izlemek için tatmin edici test rutinleri kurulamadı. Teknik Bilgi 37

G 1202 Yıkama bloğu su girişi başlangıcı: 

a  0.26 galon (bir litre) için ölçüm süresi1 Normal su alma süresi yeterli (bu örnekte 1 dakika)2 Genişletilmiş su alım süresi gerekir (bu örnekte 2 dakika).3 0.26 galon (bir litre) alımından sonra, ne normal nede uzatılmış su alım süresinin yeterli olmayacağı açıktır. Bu nedenle, test rutini başlatıldı.  Test rutini: 0.26 galonluk bir ölçüm süresi (bir litre) b  Test rutini başarılı; su alma süresi uzatıldı.  c  Test rutini başarısız; F19 arıza kodu kaydedilir.  a . İlk adımda, su giriş solenoidi Y2, makineye bir başka 0.52 galon (2 litre) akmasını sağlamak için aktive edilir.Gerekli süre, makinede halihazırda bulunan 0.26 galon suyunun alım için gerekli süreye bağlı olarak hesaplanır. Not:  Debimetre hatalı olsa bile, suyun hacmi makinenin taşmasına neden olmaz. Sirkülasyon pompası M6, bulaşık makinesinde bulaşıkların ıslatılması ve su ile doldurulması için 2 dakika boyunca aktif hale getirilmiştir. Drenaj pompası M8 daha sonra bir dakika için aktive edilir. Bu, gerçek test için bir ölçüm esası oluşturur. Test sırasında, su giriş valfi Y2, yaklaşık 0 olan bir su hacmine karşılık gelen belirli sayıda vuruşa kadar aktive edilir. 37 galon (1.4 litre) ulaşıldı. Sirkülasyon pompası M6 daha sonra tekrar aktive edilir. b . Program kesintisiz çalışmaya devam ediyor. Maksimum su alma süresi 4 dakikaya uzatılmıştır. Bu zaman değeri gelecekteki su alımı için elektronik tarafından kaydedilir. Gelecekteki su girişleri için, 0.26 galonun makineye akması için gereken süre yüzde 15 oranında farklılık gösterirse, yeni bir test rutini akışı başlatılacaktır. c . Isıtıcı basınç şalteri B1 / 13 etkinleştirilirse, program derhal durdurulur, tahliye pompası çalıştırılır ve  F19  arızası kaydedilir.

Arıza Nedeni: Akış ölçer arızalı.

Çözüm: Su giriş karıştırıcısını değiştirin.

Miele Bulaşık Makinesi F24 Hata Kodu Isıtıcı röle kontağı Program kesintiye uğradı ve tahliye pompası çalıştırıldı. Ekranda  Teknik arıza F24 gösterilir. Servis Departmanımızı arayın.  Sesli uyarı 2 dakikadır.

Arka plan bilgisi: Sirkülasyon pompası çalışmadığında, ısıtıcı röle kontakları kontrol edilir.Ardından, elektronik girişlere besleme gerilimi uygulanırsa, arıza kaydedilir.

Arıza Nedeni: Isıtıcı röle kontakları birlikte kaynaşmıştır.

Çözüm: Isıtıcı rölesini değiştirin.

Arıza Nedeni: Isıtıcı rölesinde nem.

Çözüm: Isıtıcı rölesini değiştirin.

Arıza Nedeni: Isıtıcı rölesinin çıkış tarafındaki fişte hata. Isıtıcı kablo demetinin fişindeki kirlenme, temas bıçakları arasındaki direnç değerlerinin 10 megaohm’un (10MΩ) altına düşmesine neden olur.

Çözüm:

1. Cihazı güç kaynağından ayırın.

2. Fişi 5 elektronikten ayırın.

3. Isıtıcı basınç şalteri B1 / 13 için elektronik hatları arasındaki direnci ölçün (fiş 5 üzerindeki pim 12 ve 22).

4. Ölçülen direnç değeri 10 megaohm’dan (10MΩ) küçükse, ısıtıcı kablo demetinin değiştirilmesi gerekir.

Miele Bulaşık Makinesi F25 Hata Kodu İstenen sıcaklık hatası Yıkama programının sonunda ekranda  Teknik arıza kodu F25 – Çağrı Servis Birimi  mesajı görüntülenir. Durum LED’i yanıp söner. Sesli uyarı 2 dakikadır. Isıtma aşamasında, belirtilen süre içinde istenilen sıcaklığa ulaşılmamıştır (en az 75 dakika). Sonraki yıkama bloklarında, bu arıza kaydedildikten sonra, ısıtma aktive edilmez ve durulama yardımı yapılmaz.

Arıza Nedeni: Isıtıcı arızalı.

Çözüm: Isıtıcıyı değiştirin.

Arıza Nedeni: Isıtıcı röle arızalı.

Çözüm:

1. Isıtıcı röle solenoidini kontrol edin

2. Isıtıcı röle solenoidi voltajını (12VDC) elektronikten kontrol edin.

3. Gerekirse elektronik parçayı değiştirin.

Arıza Nedeni: Fazla miktarda deterjan veya durulama yardımcısı dağıtıldı. Fazla köpük gelişmiştir.

Çözüm: Deterjan ve deterjan miktarını kontrol edin. Kullanım talimatlarında verilen bilgileri izleyin.

Miele Bulaşık Makinesi F26 Hata Kodu Kaynatma koruması Program kesintiye uğradı ve tahliye pompası çalıştırıldı. Ekranda  Teknik arıza F26 gösterilir. Servis Departmanını arayın.  Sesli uyarı 2 dakikadır.

Arıza Nedeni: NTC sıcaklık sensöründeki sıcaklık 194 ° F’yi (90 ° C) aşmıştır.

Çözüm: Isıtıcı rölesini kontrol edin ve gerekirse değiştirin.

Arıza Nedeni: Hatalı bilgi veren NTC sıcaklık sensörü.

Çözüm: NTC sıcaklık sensörünü değiştirin.

Arıza Nedeni: Isıtıcı rölesinin kapalı.

Çözüm: Isıtıcı rölesini değiştirin.

Miele Bulaşık Makinesi F40 Hata Kodu Elektronik arıza Program kesintiye uğradı ve tahliye pompası çalıştırıldı. Ekranda  Teknik arıza F40 gösterilir. Servis Departmanımızı arayın.  Sesli uyarı 2 dakikadır.

Arıza Nedeni: Elektronik, servis bölümü tarafından tamir edilemeyen bir arızaya (bir donanım hatası gibi) sahiptir.

Çözüm: Elektronik değiştirin.

Miele Bulaşık Makinesi F42 Hata Kodu Hat frekansı kayıt hatası Program kesintiye uğradı ve tahliye pompası çalıştırıldı. Ekranda  Teknik arıza F42 gösterilmektedir. Servis Departmanımızı arayın.  Sesli uyarı 2 dakikadır. Hat frekansının belirli geçerli aralıklar içinde (50 ± 5 Hz veya 60 ± 5 Hz) olduğundan emin olmak için bir kontrol yapılır. Bu arıza, hangi geçerli aralığın geçerli olduğu açıkça belirlenemediğinde kaydedilir.

Arıza Nedeni: Ana güç kaynağı sırayla değil.

Çözüm: Ana güç kaynağı bir uzman tarafından kontrol edilmelidir.

Miele Bulaşık Makinesi F47 Hata Kodu Şebeke frekansı kayıt hatası
Miele Bulaşık Makinesi F51 Hata Kodu Isıtıcı basınç şalteri Program kesintiye uğradı ve tahliye pompası çalıştırıldı. Ekranda  Teknik arıza F51 gösteriliyor. Servis Departmanını arayın.  Sesli uyarı 2 dakikadır.

Arka plan bilgisi:Başlangıç ​​konumu: Program başladıktan bir saniye sonra, K1 / 1 ısıtıcı rölesi etkinleştirilir. Bu, ısıtıcı basınç anahtarı B1 / 13’teki kontakların 21/22 veya 11/12 anahtarlama adımlarında kapalı olup olmadığını kontrol eder.

Arıza Nedeni: Isıtıcı röle arızalı; iletişim açık

Çözüm: Isıtıcı rölesini değiştirin.

Arıza Nedeni: Isıtıcı röle solenoidi arızalı.

Çözüm: Isıtıcı rölesini değiştirin.

Arıza Nedeni: Isıtıcı rölesinden elektronik modüle açık devre bağlantısı.

Çözüm:

1. Fiş bağlantılarını kontrol edin.

2. Bağlantı kablolarını devamlılık açısından kontrol edin.

Arıza Nedeni: Isıtıcı basınç şalteri açık veya kısa devre.

Çözüm: Isıtıcı basınç anahtarını değiştirin.

Arıza Nedeni: Isıtıcı basınç şalterinden elektronik açık devrelere bağlantı.

Çözüm:

1. Fiş bağlantılarını kontrol edin.

2. Bağlantı kablolarını devamlılık açısından kontrol edin.

Arıza Nedeni: Isıtıcı basınç şalterinde yabancı cisimler.

Çözüm: Isıtıcı basınç anahtarını değiştirin.

Miele Bulaşık Makinesi F52 Hata Kodu Isıtma sırasında ısıtıcı basınç anahtarı sıfırlandı Program, hatanın ısıtılmadan kaydedildiği yıkama bloğundan devam eder. Arıza, sadece arıza kodu servis modunda kontrol edildiğinde gösterilir.

Arıza Nedeni: Fazla miktarda deterjan veya durulama yardımcısı dağıtıldı. Fazla köpük gelişmiştir.

Çözüm: Deterjan ve deterjan miktarını kontrol edin. Kullanım talimatlarında verilen bilgileri izleyin.
Not: Kullanılan deterjan tipinin ayar ile eşleştiğinden emin olmak için bir kontrol yapılmalıdır. Örneğin, kombinasyon ürünleri (2’si 1 arada veya 3’ü 1 arada tabletler) kullanıldığında, buna karşılık gelen parametre  Normal  olarak ayarlandığında  ,  durulama yardımı iki kez dağıtılacaktır.

Arıza Nedeni: Isıtıcı basınç anahtarı arızalı.

Çözüm: Isıtıcı basınç anahtarını değiştirin.

Arıza Nedeni: Pompa basıncı çok düşük.

Çözüm: Sirkülasyon pompasını temizleyin ve mevcut olabilecek yabancı nesneleri çıkarın.

Arıza Nedeni: Bir parça devrildi ve büyük bir miktar su, örneğin bir kapta tutuldu ve yıkama suyu devresi için mevcut değil. Bu, pompa basıncını düşürür.

Çözüm: Kullanım talimatlarında verilen yükleme bilgilerini takip edin.

Miele Bulaşık Makinesi F53 Hata Kodu Hız sensörü hatası
Miele Bulaşık Makinesi F63 Hata Kodu Slayt deklanşör hatası
Miele Bulaşık Makinesi F67 Hata Kodu Dolaşım pompası hızı yavaş
Miele Bulaşık Makinesi F68 Hata Kodu Kapatıldıktan sonra sirkülasyon pompası çalışması
Miele Bulaşık Makinesi F69 Hata Kodu Sirkülasyon pompası tıkalı Program kesintiye uğradı ve tahliye pompası çalıştırıldı. Arıza, ekranda veya LED’ler ile gösterilecektir. Sesli uyarı 2 dakikadır. Sirkülasyon pompası çalışırken, ısıtıcı basınç anahtarı kontakları kontrol edilir. Bunun için ısıtıcı rölesinin etkinleştirilmiş olması gerekir ve her iki elektronik girişin de potansiyelsiz olması gerekir.

Arıza Nedeni: Isıtıcı basınç anahtarı arızalı.

Çözüm: Isıtıcı basınç anahtarını değiştirin.

Arıza Nedeni: Dolaşım basıncı çok düşük; sirkülasyon pompası yabancı cisimler tarafından engellenir.

Çözüm: Sirkülasyon pompasını temizleyin ve mevcut olabilecek yabancı nesneleri çıkarın.

Miele Bulaşık Makinesi F70 Hata Kodu Şamandıra anahtarı hatası Su Geçirmez Sistem devreye girdikten sonra program kesilir ve tahliye pompası çalıştırılır. Arıza, ekranda veya LED’ler ile gösterilecektir. Arıza, arıza tespit edildiği sürece etkinleştirilir.  Not:  Drenaj pompası, cihaz kapatıldıktan sonra da çalışmaya devam eder.Boşaltma pompası sadece güç kaynağı bağlantısının kesilmesiyle devre dışı bırakılabilir.

Arıza Nedeni: Damlama kabındaki su. Taşma şamandıralı anahtar B8 / 3’ün kontaktını 1’den 4’e kadar kapalı konuma getirin (bağlantı şemasına bakın).

Çözüm:

1. Suyu damlama kabından çıkarın (örn. Emici bir bezle). NOT: Cihazı açtıktan ve tüm suyu çıkardıktan sonra leke, leke veya tortu izi olmamalıdır. Mümkünse herhangi bir tortu fotoğrafını çekin ve türlerini (pas, kalsiyum, deterjan veya tuz?) Not edin.

2. Tüm hortumları, bağlantıları ve dişli sendikaları sızıntılara karşı kontrol edin. NOT: Sızıntı kaynağı henüz tespit edilmediyse, toekick ve damlama tepsisinde aşınma ve yıpranma için aşağıdaki alanları kontrol edin: circu Sirkülasyon pompası ile hazne arasındaki bağlantı 2. Sirkülasyon pompasının eksenel contası ? Drenaj pompası ve karter salt Tuz haznesi ile su girişi arasındaki bağlantı 3. Su girişi ve kabin yan duvarı arasındaki bağlantı 4. Taşma (ör.Aşırı köpük oluşumu) over Taşmalar arasındaki su seviyesi (lower Alt kapak contasının yerleştirilmesi?) 5. Dolap ve tuz haznesi arasındaki bağlantı ? Karterdeki çek valf ( su tahliye hortumundan geri akıyor mu?)

3. Süreklilik ve doğru çalışma için taşma şamandıra anahtarını B8 / 3 kontrol edin.

4. Tüm elektrik bileşenlerini damlama tavası alanında dikkatlice kurulayın.

Arıza Nedeni: Şamandıralı şalter arızalı.

Çözüm: B8 / 3 taşma şamandıra anahtarı değiştirilecek.

Arıza Nedeni: Taşıma sonrası oluşan damlama tavası.

Çözüm:

1. Damlama kabını çıkarın.

2. Damlama kabını düz bir şekilde bükün veya gerekirse değiştirilecek.

Miele Bulaşık Makinesi F84 Hata Kodu Panjur konumlandırma hatası
Miele Bulaşık Makinesi F85 Hata Kodu Panjur sinyal değişikliği hatası
Miele Bulaşık Makinesi F86 Hata Kodu Tuz haznesi kapağı temas hatası
Miele Bulaşık Makinesi F87 Hata Kodu Sensör yumuşatıcı hatası
Miele Bulaşık Makinesi F88 Hata Kodu Bulanıklık sensörü hatası Bu hata kaydedilmişse, program kesintiye uğramamıştır. Arıza, yalnızca arıza hafızası servis modunda kontrol edildiğinde gösterilecektir. Bu hata kaydedilmişse, program varsayılan ayarlarla devam eder.

Arıza Nedeni: Bulanıklık sensöründen yanlış veya hiç değer.

Çözüm:

1. Doğru işlev için bulanıklık sensörünü kontrol edin.

2. Gerekirse, püskürtme kolu besleme borusunu bulanıklık sensörü ile değiştirin.

Arıza Nedeni: Ölçüm yolundaki yabancı nesneler.

Çözüm: Besleme borusunu kontrol edin ve gerekirse değiştirin.

Arıza Nedeni: Bulanıklık sensörü bağlantı kabloları açık devredir.

Çözüm: Süreklilik için bağlantı kablolarını kontrol edin.

Miele Bulaşık Makinesi F91 Hata Kodu Yük boyutu kaydı etkin değil

Aradığınızı bulabildiniz mi?

Canlı Destek, Destek Hattı veya Mail adresimizden bize hemen ulaşabilirsiniz.

Evser Teknik’i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.